Archiwum 23 lutego 2015


lut 23 2015 Kredyt samochodowy czy leasing - co bardziej...

Kiedy chcemy kupić nowy lub używany samochód bardzo często zastanawiamy się czy skorzystać z kredytu samochodowego czy tez lepiej wybrać leasing? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta i wszystko zależy od konkretnej sytuacji, jednak warto porównać te dwie formy finansowania zdobycia samochodu.

Kiedy kredyt samochodowy?

Plusem korzystania z kredytu samochodowego jest to, że w momencie całkowitej spłaty kredytu jesteśmy jedynymi właścicielami pojazdu. A jeżeli zdecydujemy się na zwykły kredyt gotówkowy to nawet nie musimy określać w wielu przypadkach, na co chcemy przeznaczyć pieniądze z kredytu.

Kolejną zaletą kredytu samochodowego jest obecnie niskie oprocentowanie, w związku, z czym taki kredyt samochodowy jest tani. W takiej sytuacji korzystanie z kredytu tego typu jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie możemy sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę.

Kiedy leasing będzie lepszym rozwiązaniem?

W przypadku leasingu możemy sfinansować wszystko, co zalicza się do ruchomości. Obejmuje to przede wszystkim samochody, maszyny oraz niekiedy nawet statki. W leasingu możemy sfinansować też nieruchomości. Są dwie podstawowe sytuacje, w jakim znajduje się nabywca auta. Można wybrać leasing finansowy i w takim przypadku przedmiot zakupu przechodzi na własność przedsiębiorstwa. Drugim rozwiązaniem jest leasing operacyjny, w którym przedsiębiorstwo płaci za samo używanie auta. Po określonym czasie firma ma prawo wykupić samochód po ustalonej cenie.

Leasing jest lepszym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na czasie. Obecnie procedury są bardzo uproszczone, dzięki czemu w szybkim czasie można nabyć auto. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na kredyt samochodowy musimy się liczyć z tym, że procedury będą trwały nieco dłużej, gdyż banki wymagają więcej dokumentów oraz zabezpieczeń - więcej na polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-samochodowych. Dlatego to, który rodzaj finansowania wybrać zależy od indywidualnej sytuacji i wybór należy poprzedzić dokładną analizą, które rozwiązanie będzie korzystniejsze.

lut 23 2015 Jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe w...
Lokowanie oszczędności to temat, który w dobie kryzysu cieszy się sporą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ ciężka sytuacja finansowa zmusza do tego, aby zacisnąć przysłowiowego pasa.

Jak oszczędzać?

Najlepiej robić to przy użyciu lokaty oszczędnościowej. Nie jest jednak obojętnym, którą z nich wybierzemy, dlatego i to powinno mieć dla nas olbrzymie znaczenie. Przede wszystkim, lokata oszczędnościowa powinna mieć wysoki procent i jest to sprawa bezsporna.

Gwarancje bankowe lokat

Kolejne aspekty, które również mają olbrzymie znaczenie, to między innymi bezpieczeństwo, jakie wiąże się z przetrzymywaniem nań pieniędzy, możliwość ewentualnego wybrania złożonych nań środków finansowych, tak zwana rentowność, oraz zagrożenia, jakie wypływają z utrzymywania pieniędzy na danym rachunku. Szczególnie ostatnie, z przed chwilą przytoczonych, mają bardzo duże znaczenie i odpowiadają za atrakcyjność wybranych ofert. Najlepsze lokaty będą oczywiście te gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, gdyż w ich przypadku posiadamy praktycznie zerowe ryzyko inwestycyjne.

Rentowność lokat

Jeśli chodzi o rentowność lokaty, główną jej funkcją jest określenie przychodów, jakie otrzymamy, gdy lokata ulegnie wygaśnięciu. Możliwość wybierania środków finansowych, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia z kolei wyjście z inwestycji w każdym momencie, bez podawania jakichkolwiek powodów i argumentów. Dla wielu przedsiębiorców jest to sprawa, która ma naprawdę olbrzymie znaczenie, bo muszą oni regularnie operować swoimi finansami. Jeśli chodzi o ryzyko związane z konkretnymi zagrożeniami, można je rozpatrywać na mnóstwo różnych sposobów, bo mogą się trafić lokaty bankowe, które będą miały zmienne oprocentowanie, a mogą trafić się takie, które będą pobierać nam pieniądze za różne aspekty opisane w umowie.
lut 23 2015 Czy należy bać się kredytów gotówkowych?...

Wiele osób pamiętających okres późnego PRL-u i szalejącej inflacji, do dnia dzisiejszego nie ma zaufania do wszelkich instytucji finansowych działających w kraju. Z drugiej jednak strony, polski sektor bankowy uchodzi za wzorowy. Bez problemu oparł się kryzysowi finansowemu, który wybuchł w 2007 roku. Żaden bank działający w Polsce nie ogłosił upadłości, czy też niewypłacalności. W związku z tym pojawia się pytanie, czy obecnie kredyty gotówkowe to produkty, z których należy swobodnie korzystać, czy też należy się ich bać.

Ich dostępność w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosła. Niemal każdy pracujący obywatel może bez żadnych zaświadczeń pożyczyć jakąś kwotę pieniędzy. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy kredytowej należy uświadomić sobie, że pieniądze pożycza się łatwo, lecz później trzeba będzie je spłacić. Dlatego najważniejsza jest wstępna analiza budżetu domowego i odnalezienie w nim wolnych środków, które później można przeznaczyć na spłatę rat kredytowych. Osoba zdecydowana na kredyt gotówkowy, do jego zaciągnięcia powinna podchodzić jak do zakupu każdego innego produktu. Należy pytać sprzedawcę o jego zalety i wady, prosić o wyjaśnienie niezrozumiałych kwestii i nie podejmować decyzji od razu. Warto dać sobie czas na spokojne przeanalizowanie oferty, a najlepiej porównanie jej z ofertą innych banków. Można to zrobić wykorzystując internetowy ranking kredytów gotówkowych, gdzie doświadczeni analitycy prezentują najlepsze w danej chwili oferty produktów bankowych.

Bardzo wiele osób poszukując produktu dla siebie, ogranicza się do porównywania ofert tych banków i sprawdza tylko oprocentowanie kredytów gotówkowych 2015. Nie jest to działanie słuszne. Wszystkie banki w Polsce działają w oparciu o te same przepisy prawa. Dodatkowo, ich funkcjonowanie podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Dlatego poszukując kredytu dla siebie, nie należy kierować się marką, a wyłącznie ceną. Z tego powodu należy wybierać najtańszy kredyt gotówkowy, chyba że dla kogoś najbardziej liczy się nie cena, a np. rzetelność i profesjonalizm zatrudnionego personelu.

Podsumowując należy zaznaczyć, że kredyty gotówkowe to produkty, których nie należy się bać. Warto z nich korzystać, zwłaszcza wtedy, gdy pojawią się nieoczekiwane wydatki. W przypadku braku wiedzy lub zaufania, warto poprosić kogoś z rodziny o pomoc i wyjaśnienie niezrozumiałych kwestii. Człowiek z natury boi się tego, czego nie zna. Gdy to coś już pozna, okazuje się zazwyczaj, że nie było czego się bać.