lut 23 2015 Kredyt samochodowy czy leasing - co bardziej...

Kiedy chcemy kupić nowy lub używany samochód bardzo często zastanawiamy się czy skorzystać z kredytu samochodowego czy tez lepiej wybrać leasing? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta i wszystko zależy od konkretnej sytuacji, jednak warto porównać te dwie formy finansowania zdobycia samochodu.

Kiedy kredyt samochodowy?

Plusem korzystania z kredytu samochodowego jest to, że w momencie całkowitej spłaty kredytu jesteśmy jedynymi właścicielami pojazdu. A jeżeli zdecydujemy się na zwykły kredyt gotówkowy to nawet nie musimy określać w wielu przypadkach, na co chcemy przeznaczyć pieniądze z kredytu.

Kolejną zaletą kredytu samochodowego jest obecnie niskie oprocentowanie, w związku, z czym taki kredyt samochodowy jest tani. W takiej sytuacji korzystanie z kredytu tego typu jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie możemy sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę.

Kiedy leasing będzie lepszym rozwiązaniem?

W przypadku leasingu możemy sfinansować wszystko, co zalicza się do ruchomości. Obejmuje to przede wszystkim samochody, maszyny oraz niekiedy nawet statki. W leasingu możemy sfinansować też nieruchomości. Są dwie podstawowe sytuacje, w jakim znajduje się nabywca auta. Można wybrać leasing finansowy i w takim przypadku przedmiot zakupu przechodzi na własność przedsiębiorstwa. Drugim rozwiązaniem jest leasing operacyjny, w którym przedsiębiorstwo płaci za samo używanie auta. Po określonym czasie firma ma prawo wykupić samochód po ustalonej cenie.

Leasing jest lepszym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na czasie. Obecnie procedury są bardzo uproszczone, dzięki czemu w szybkim czasie można nabyć auto. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na kredyt samochodowy musimy się liczyć z tym, że procedury będą trwały nieco dłużej, gdyż banki wymagają więcej dokumentów oraz zabezpieczeń - więcej na polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-samochodowych. Dlatego to, który rodzaj finansowania wybrać zależy od indywidualnej sytuacji i wybór należy poprzedzić dokładną analizą, które rozwiązanie będzie korzystniejsze.