Archiwum luty 2014


lut 27 2014 W jakim celu konsolidować kredyty?

To, że ludzie na całym świecie zaciągają zobowiązania kredytowe w bankach nie ulega najmniejszej wątpliwości. Tak działa cały sektor bankowy, że osoby lub instytucje posiadające nadwyżki finansowe lokują je w bankach, a te z kolei udostępniają pozyskane środki osobom i instytucjom cierpiącym na deficyt środków. Warto jednak zastanowić się czy konsolidacja kredytów się opłaca.Kredyty

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość złożona i zależy od tego, w jaki sposób rozpatrywać całą sytuację. Jak to w życiu zwykle bywa znajdą się zwolennicy oraz przeciwnicy takiej formy kredytowania. Co ciekawe obie strony mają rację w swojej argumentacji. Zwolennicy będą tłumaczyć, że kredyt konsolidacyjny to olbrzymie ułatwienie dla każdej osoby, która posiada zobowiązania w bankach. Z drugiej zaś strony przeciwnicy takiej formy kredytów wyraźnie podkreślać będą, że kredyty konsolidacyjne to po prostu kolejne zobowiązanie, którego koszty będzie trzeba prędzej czy później ponieść -chociaż spłacanie jednej raty zamiast kilku lub kilkunastu też ma swoje zalety wynikające z tego, że nie trzeba ponosić wygórowanych kosztów transakcyjnych.

Najlepiej jest każdy kredyt przeanalizować dokładnie rozważając wszystkie za i przeciw i sprawdzić porównanie najkorzystniejszych kredytów konsolidacyjnych. Na pewno wiele kredytów to dobre rozwiązanie – bo dzięki nim mamy więcej pieniędzy, ale nie da się ukryć, że łatwo w ten sposób także wpaść w pętlę zadłużenia. Stąd konsolidacja kredytów pomogła wielu osobom, które ze względu na liczne nieprzewidywalne sytuacje w życiu straciły część swoich dochodów, a co za tym idzie straciły zdolność do uregulowania swoich zobowiązań.

lut 27 2014 Jak ubiegać się skutecznie o kredyt hipoteczny?...

Kredytem hipotecznym mianujemy taki kredyt finansowy, który cechuje się długim czasem trwania, zabezpieczeniem za przyczyną hipoteki interesanta oraz zagospodarowaniem na (na ogół) budowę lub zainwestowanie w jakąś posiadłość. Niemniej, pojęcie to nie wyczerpuje tegoż tematu (skądinąd nader złożonego) w całości, toteż lepsze pojęcie wyżej przytoczonych musi się też łączyć z zapoznaniem konkretnych ich rodzajów. O czym tu więc mówimy?

Niezwykle ważnym jest również to, że owa hipoteka to nie wyłączne zabezpieczenie, jakim kredyt hipoteczny się charakteryzuje, bowiem wyliczyć trzeba tu też tak zwane ochrony czasowe (funkcjonujące do momentu zapewnienia tej pierwszej), takie jak chociażby właściwe ubezpieczenie zobowiązania, asekurowanie osób trzecich bądź to bazujące na prawie cywilnym, weksle i szeroko pojęte blokady środków, ergo zaznajommy się kilkakrotnie, czy na przygarnięcie takiego kredytu gotówkowego nas tak właściwie stać, bo nie za każdym razem jest to takie ewidentne i w zasięgu ręki dla każdego. Kwitując, kredyty hipoteczne to nadzwyczaj opłacalne rozwiązanie, ale wskazane jest być zeń zapoznanym i ostrożnym.

A no o tym, że kredyty hipoteczne grupujemy z racji na cel, gdzie wyróżniamy kredyt szablonowy (z którego pieniądze gospodarowane są na nabycie chociażby mieszkania, który uskuteczniany jest naraz, i którego udziela się na bazie umowy kupna-sprzedaży), kredyt budowlano-hipoteczny (z którego pieniądze przeznaczane są na wznoszenie obiektów budowlanych między innymi dla podmiotu fizycznego, który wypłacany jest na ogół w częściach, z którego odsetki liczy się w oparciu o zużytkowaną już kwotę, i który liczy się za pomocą faktur) oraz pożyczkę hipoteczną (z której pieniądze gospodarowane są na cel opcjonalny), i że grupujemy je biorąc pod uwagę walutę, gdzie wyróżniamy kredyt w walucie krajowej oraz tak zwane kredyty walutowe. Co jednak frapujące, te ostatnie grupują się jeszcze na zwykłe kredyty walutowe, których udziela się na przykład w złotym (w przypadku Rzeczypospolitej ma się rozumieć), ale których wartość przeliczana jest na walutę zagraniczną w chwili sygnowania umowy, oraz zobowiązania walutowe denominowane, których umowa obejmuje już wskazaną kwotę w walucie rodzimej.

lut 12 2014 Sprawdzone sposoby na oszczędzanie

W jaki sposób najłatwiej zdobyć dodatkowe środki na realizację swoich marzeń? Oszczędzając. W jaki sposób najkorzystniej oszczędzać? Zakładając lokatę w banku. Oto zalety i wady tego rozwiązania.

Lokata lokacie nierówna

Ten, kto chciałby założyć lokatę, nie ma łatwego zadania. Jest to spowodowane faktem, iż banki zazwyczaj oferują co najmniej dwie lub trzy różne lokaty. W związku z czym zainteresowani mają problem co do tego, która lokata będzie dla nich najlepsza. Podpowiedź mogą znaleźć w internecie. Wystarczy, że wpiszą hasło porównanie lokat, a następnie sprawdzią i przeanalizują informacje, jakie są tam zawarte. Opinii na temat tego, które lokaty bankowe są rzeczywiście najlepsze, można też zasięgnąć pytając o nie znajomych. Być może są wśród nich tacy, którzy korzystają lub korzystali z takiego rozwiązania i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami czy spostrzeżeniami w tym temacie. Chcąc wybrać rzeczywiście dobrą, czyli opłacalną lokatę, należy też zwrócić uwagę na oprocentowanie lokat. To ono w dużej mierze decyduje o tym, jak duże zyski osiągniemy otwierając daną lokatę.

Czy to rozwiązanie absolutnie dla każdego?

Chociaż lokaty bankowe cieszą się sporym i wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród klientów poszczególnych banków, nie można powiedzieć, że jest to rozwiązanie absolutnie dla każdego. Musimy bowiem wiedzieć, że lokata bankowa wiąże się z koniecznością „zamrożenia” określonej kwoty pieniędzy na pewien – ustalony w umowie i regulaminie – czas. Co prawda przysługuje nam prawo zerwania lokaty w dowolnym momencie, ale możemy wówczas stracić sporą sumę pieniędzy, a nie o to nam przecież chodzi. Dlatego też, lokaty bankowe to rozwiązanie dla osób, które posiadają stabilną sytuację materialną. To również metoda, którą poleca się ludziom dobrze prosperującym pod względem finansowym. Zanim ją weźmiemy warto więc dokładnie zweryfikować czy posiadamy wystarczająco dużo środków żeby na określony czas (rok czy dwa lata) oddać je do dyspozycji banku. Tylko rozważne podejście może uchronić nas przed problemami w przyszłości.

lut 12 2014 Jak oszczędzać, by rzeczywiście odłożyć...

Współczesne czasy nie są bezpieczne pod względem finansowym. Niestety, bywa, że z dnia na dzień można stracić pracę, zachorować, czy szef zdecyduje o obniżeniu zarobków. Trzeba być przygotowanym na podobne sytuacje i mieć środki na „czarną godzinę”. Z tego względu, oszczędzanie to konieczność. Jak w takim razie odkładać pieniądze, by było to odpowiednio efektywne?

Przede wszystkim, warto jest zorientować się jakie produkty bankowe pod tym względem są oferowane na współczesnym rynku. Największą popularnością oczywiście cieszy się konto oszczędnościowe. Jest elastyczne i oprocentowane, dzięki czemu, poza oszczędzaniem, można jeszcze dodatkowo zarobić pieniądze, nie wkładając w to jakiegokolwiek wysiłku. Poza tym, konta oszczędnościowe znajdują się w propozycji każdego banku, dlatego na pewno każda osoba będzie w stanie znaleźć takie, które spełni wszystkie jej oczekiwania, a w razie wątpliwości może posłużyć się narzędziem, jakim jest ranking kont oszczędnościowych.

Poza kontami można zdecydować się jeszcze na szereg innych produktów bankowych, ale to właśnie konta oszczędnościowe - głównie ze względu na swoje oprocentowanie - cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Dzięki nim, oszczędności mogą na siebie dodatkowo zarabiać.

Czasy, w których pieniądze były odkładane pod materac łóżka lub do przysłowiowej skarpety już dawno minęły. Są to rozwiązania niebezpieczne oraz bardzo niewygodne. Dodatkowo, taka forma oszczędzania z całą pewnością nie przyniesie pożądanych efektów. Warto mieć to na uwadze.